BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem szerzi meg a Telenor a TDC-pakettet

2001. május 18. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Telenor ASA norvég távközlési vállalat tegnap bejelentette, hogy meghiúsultak a több hete folyó tárgyalások az SBC Communications Inc. amerikai távközlési céggel a TeleDanmark A/S (TDC) 42 százalékos tulajdonrészének felvásárlásáról. A titokban folyó tárgyalások e heti kiszivárgása után egyes elemzők már azt feltételezték, hogy a norvég és a dán távközlési vállalat fúzióra készül, és az ennek nyomán létrejövő 18 milliárd euró piaci értékű csoport komoly versenytársává kíván válni a skandináv térség vezető szereplőjének számító svéd Telia AB-nek (NAPI Gazdaság, 2001. május 17., 5. oldal). A 78 százalékos állami tulajdonban lévő norvég Telenor a Reuters tudósítása szerint most csak annyit közölt, hogy az SBC-vel folyó tárgyalásokban nem történt előrehaladás, így azok lezárását tartották a legjobb megoldásnak.
Elemzők szerint az egyezkedés feltehetően a vételár körüli nézeteltérés miatt fulladt kudarcba. Az amerikai cég valószínűleg teljes egészében készpénzt kért a mintegy 30 milliárd norvég korona (3,75 milliárd euró) értékű részvénycsomagért, amit a Telenor ugyan ki tudott volna fizetni, de kérdés, hogy pénzügyi ereje elég lett volna-e a fennmaradó részre kötelezően teendő ajánlathoz is. A tegnapi bejelentés nyomán a Telenor részvényeinek árfolyama az oslói tőzsdén délig 1,4 koronával emelkedett, míg a TDC-részvényeknek az előző két napon 9 százalékkal erősödő kurzusa tovább emelkedett Koppenhágában.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet