BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz előre nemet mond a költségvetésre

Adót kell csökkenteni, mérsékelni kell a bürokráciát és növelni kell a munkahelyek számát ahhoz, hogy megfelelő költségvetése legyen az országnak - mondta Varga Mihály Fideszes politikus, volt pénzügyminiszter.

2009. augusztus 26. szerda, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Aggasztó jeleket lát a Fidesz a 2010-es költségvetés előkészítése kapcsán - mondta Varga Mihály fideszes politikus egy sajtótájékoztatón. Mint a volt pénzügyminiszter fogalmazott, újabb trükköket alkalmaz a kormány a költségvetés kozmetikázására.

Olyan bevételekről beszél a kormány, ami nincs is. Ilyen adat a GDP alakulása, ami a második negyedévben mínusz 4,6 százalék volt.
Ma jött ki az MNB új inflációs prognózisa, amelyben 4,1 százalékos GDP-arányos államháztartási hiány szerepel. Emellett csökkentek és csökkenni is fognak a reálkeresetek, nő a munkanélküliség, kétezer kilométer vasútvonalat terveznek bezárni és az egészségügyi kiadások is további jelentős kurtításon megy keresztül. Aggasztó, hogy állami beruházások jövőre le fognak állni, ami munkahelyek megszűnésével jár majd.

A Fidesz szerint a 2010-es büdzsé terve értelmetlen, ha továbbra is a korábban megismert mezsgye mentén halad, rossz költségvetés lesz. Lehet persze jobb büdzsét is összeállítani. Ehhez adót kell csökkenteni, munkahelyeket kell teremteni és mérsékelni kell a bürokráciát - sorolta Varga.

Mivel a kormány nem ilyen költségvetéssel készül - bár annak számai még nem ismertek -, azt a Fidesz nem tudja támogatni - tette hozzá a fideszes politikus.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet