Aggasztó jeleket lát a Fidesz a 2010-es költségvetés előkészítése kapcsán - mondta Varga Mihály fideszes politikus egy sajtótájékoztatón. Mint a volt pénzügyminiszter fogalmazott, újabb trükköket alkalmaz a kormány a költségvetés kozmetikázására.
Olyan bevételekről beszél a kormány, ami nincs is. Ilyen adat a GDP alakulása, ami a második negyedévben mínusz 4,6 százalék volt.
Ma jött ki az MNB új inflációs prognózisa, amelyben 4,1 százalékos GDP-arányos államháztartási hiány szerepel. Emellett csökkentek és csökkenni is fognak a reálkeresetek, nő a munkanélküliség, kétezer kilométer vasútvonalat terveznek bezárni és az egészségügyi kiadások is további jelentős kurtításon megy keresztül. Aggasztó, hogy állami beruházások jövőre le fognak állni, ami munkahelyek megszűnésével jár majd.
A Fidesz szerint a 2010-es büdzsé terve értelmetlen, ha továbbra is a korábban megismert mezsgye mentén halad, rossz költségvetés lesz. Lehet persze jobb büdzsét is összeállítani. Ehhez adót kell csökkenteni, munkahelyeket kell teremteni és mérsékelni kell a bürokráciát - sorolta Varga.
Mivel a kormány nem ilyen költségvetéssel készül - bár annak számai még nem ismertek -, azt a Fidesz nem tudja támogatni - tette hozzá a fideszes politikus.
