BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vihar után hullanak a fejek - felmentések, fegyelmik, vizsgálatok

Immár személyi következményei is vannak a Szilvásy György kancelláriaminiszter által az augusztus 20-i, emberéleteket is követelő fővárosi vihar körülményeit feltáró vizsgálat eredményeinek.

2006. augusztus 22. kedd, 17:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vizsgálat eredményei alapján a Nexus Reklámügynökséggel kötött szerződés hiányosságai miatt felmentették Bodor Tibort, a Miniszterelnöki Hivatal főosztályvezetőjét.
Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter fegyelmi eljárást kezdeményezett az Országos Meteorológiai Szolgálatnál (OMSZ) ügyeletet teljesítő meteorológus ellen, valamint a szervezet elnökével, Dunkel Zoltánnal szemben vizsgálat indult.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF)főigazgatója, Tatár Attila felmentette Nyitrai Béla tűzoltó-alezredest, aki nem olvasta el időben az OMSZ figyelmeztető e-mailjét. Vizsgálat indult továbbá Bodnár Sándor és Demeter István katasztrófavédelmi főosztályvezetők személyi felelősségének megállapításáért.
Lamperth Mónika vizsgálatot indított Muhorai Árpád, az OKF főigazgató-helyettese és Tatár Attila ellen.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet