Idén 100 milliárd forintos kiadáscsökkentéssel számol, ebből a legnagyobb tételt a közigazgatási kiadások mérséklése jelenti, jövőre pedig 250-300 milliárd forintos lesz a mérséklés - fogalmazott. Elmondta még, hogy 2008-2009-re a hazai energiaárak a világpiaci árakat tükrözik majd, s ezzel párhuzamosan kiépül egy 1 millió embert érintő szociálpolitikai ellátórendszer. Ennek keretében az ártámogatás helyett rászorulókat fogja dotálni az állam. Az eddig ismertetett intézkedések következetes véghezvitele esetén hiteles konvergencpiaprogramot nyújthat be a kormány ősszel - zárta szavait a pártelnök.
