BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új Országgyűlés: ma folytatják az egyeztetést

Ma délután egyeztetnek a parlamenti pártok és az államfő képviselője az Országgyűlés alakuló ülésének előkészítéséről.

2006. május 4. csütörtök, 08:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MTI a szocialista párt vezetéséhez közel álló forrásból úgy tudja, hogy a megbeszélésen az MSZP-t a korábbi frakcióvezetés három tagja képviseli. A szocialisták - a képviselők mandátumigazolása mellett - várhatóan csak az Országgyűlés tisztségviselőinek megválasztását javasolják napirendként, a bizottságok számáról még nem tárgyalnának, mert azt a kormányzati struktúrához szeretnék igazítani.

Az szabaddaemokratákat Eörsi Mátyás, a Fidesz tárgyalódelegációját Deutsch-Für Tamás, az MDF-et Dávid Ibolya és Herényi Károly vezeti - aki szerint a bizottságok számát mindenképpen csökkenteni érdemes. A KDNP részéről valószínűleg Semjén Zsolt pártelnök, Latorcai János és Rubovszky György képviselő vesz részt az egyeztetésen.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet