Az MTI a szocialista párt vezetéséhez közel álló forrásból úgy tudja, hogy a megbeszélésen az MSZP-t a korábbi frakcióvezetés három tagja képviseli. A szocialisták - a képviselők mandátumigazolása mellett - várhatóan csak az Országgyűlés tisztségviselőinek megválasztását javasolják napirendként, a bizottságok számáról még nem tárgyalnának, mert azt a kormányzati struktúrához szeretnék igazítani.
Az szabaddaemokratákat Eörsi Mátyás, a Fidesz tárgyalódelegációját Deutsch-Für Tamás, az MDF-et Dávid Ibolya és Herényi Károly vezeti - aki szerint a bizottságok számát mindenképpen csökkenteni érdemes. A KDNP részéről valószínűleg Semjén Zsolt pártelnök, Latorcai János és Rubovszky György képviselő vesz részt az egyeztetésen.
