BUX 139057.63 -0,18 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MDF nagyot privatizálna

Az MDF állami cégek pakettjét dobná a tőzsdére.

2006. március 21. kedd, 12:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Állami tulajdonú cégek 10 százalékos részvénycsomagját vezetné a tőzsdére az MDF - mondta Katona Kálmán, a pártot irányító testület tagja. A politikus a Szerencsejáték Rt.-t, az MVM-et, a Magyar Postát és a Concordia közraktár társaságot említette. Szerinte ezzel növelhető lenne az átláthatóság, ami a korrupció visszaszorulását is eredményezné. A veszteséges társaságok számára a tőzsdei jelenlét emellett a hatékonyság és az eredményesség javítása felé ösztönzést is nyújtana.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet