Amint az várható volt, semmilyen szinten nem értett szótt Áder János és Kóka János. A Fidesz frakcióvezetője az MSZP négy évvel ezelőtti ígéreteit kérte számon az egyébként másfél éve politikussá lett, SZDSZ-es gazdasági miniszteren, a két politikus folyamatosan elbeszélt egymás mellett és kilátástalan számháborút vívott a szerda esti tv-vitában. A hivatalban lévbő miniszter Áder támadásait rendre a liberálisok programjának vázolásával próbálta visszaverni, és folyamatos csúsztatással vádolta az ellenzéki politikust.
A gázár körül kardoztak először: Áder János 30 százalékos lakossági, 136 százalékos vállalkozói áremelésről beszélt, Kóka János pedig gyorsan növekvő világpiaci árakról, a rászorulókat segítő kompenzációval együtt, 27 százalékos gázáremelkedésről, valamint 40-50 százalékkal magasabb bérekről és nyugdíjakról, melyekből könnyebb a magasabb számlát kifizetni. A gazdasági miniszter szerint az embereknek az elmúlt négy évben könnyebb volt kifizetni a gázszámlát. Áder János ezt határozottan cáfolta.
Ezután jöttek a gyógyszerárak. Mindig lehet olyan adatokat találni, amelyekből bebizonyítható, hogy Magyarországon minden rossz; egy szívgyógyszernek valóban több mint 100 százalékkal emelkedett az ára, de az összes többi olcsóbb - jelentette ki Kóka János. Akkor is ingyen gyógyszert ígértek - emlékeztette Áder. Kóka szerint a Fidesz-kormány idején 100 százalékkal emelkedtek a gyógyszerárak, most 25 százalékkal.
Az Orbán-kormány idején 100 ezerrel csökkent, most ugyanennyivel nőtt a munkanélküliek száma - állította továbbra is Áder. Ma 140 ezerrel többen keresnek munkát, vagyis ennyi embert sikerült rávenni arra, hogy a teljes inaktivitásból kilépve elkezdjen állást keresni - replikázott Kóka. Az Orbán-kormány alatt 9-ről 5,7 százalékra csökkent a munkanélküliség, most 7,5 százalékos - idézett újabb számokat a Fidesz frakcióvezetője. Most nyolcszor annyit költünk a munkahelyeket megteremtő vállalkozások támogatására, mint négy éve - vágott vissza az SZDSZ politikusa.
