Péntekig lehet jelentkezni a Zöld Iroda versenyre, amelyet az idén már harmadik alkalommal hirdet meg a Követ Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért. Az irodáknak két hónap áll a rendelkezésükre, hogy a lehető legtöbbet kihozva irodai működésükből Zöld Irodává váljanak. A verseny indulásakor a jelentkezőknek egy tesztet kell kitölteniük, amely alapján felmérik az induló iroda jelenlegi állapotát. A versenyzők segítséget is kapnak a zöldüléshez. A verseny az állapotfelmérő kérdőívek ismételt kitöltésével és egy helyszíni bejárással zárul, amikor a Követ szakértői vizsgálják majd meg, hogy az adott versenyző milyen mértékben tudott megfelelni a Zöld Iroda kritériumoknak. Figyelniük kell arra, hogy milyen az iroda levegője, az irodai papír, az irodaszerek, az irodatechnikai berendezések, fontos az energia- és víztakarékosság, a környezet- és emberbarát takarítás, valamint a környezettudatos utazás is. A Követ Egyesület négy kategóriában oszt ki díjakat: nagy vállalati iroda, kis vállalati iroda, nagy nonprofit iroda, kis nonprofit iroda kategóriában. Az irodák működésének környezeti hatásai kevésbé nyilvánvalóak, mint az ipari és a mezőgazdasági termelésé, de mivel egyre több és magasabb irodaépület épül, illetve az irodai alkalmazottak létszáma is nő, elengedhetetlen foglalkozni az irodai tevékenység környezeti hatásaival is - áll az egyesület közleményében.
