Az eredetileg decentralizált szerkezetű internet kereskedelmi célokra való felhasználása során kialakult nagy elosztási központok megsemmisítésével a hozzá kapcsolódó kisebb szerverek is elérhetetlenné válhatnak.
A kutatók támadásokat szimuláltak néhány szogáltatói csomópont ellen, és a kísérletek eredményét elemezve a világháló fokozott veszélyeztetettségét állították meg. A tavaly szeptember 11-i terrorakcióban is elpusztult egy hasonló internetes központ, melynek következtében megszűnt a kapcsolat New York és három környező megye között – írja a BBC News.
