BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Börtön jár az internetezésért

A világon az Egyesült Államokat leszámítva Kínában használják legtöbben az internetet. Ugyanakkor az Amnesty International (AI) emberi jogi szervezet legalább 33 emberről tud, akiket az "internettel való visszaélés" miatt vettek őrizetbe, s akikre a börtönökben rossz körülmények, kínzások várnak.

2002. november 27. szerda, 11:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A letartóztatottak közül ketten már bele is haltak a kínai hatóságok vendégszeretetébe, az AI pedig a bebörtönzöttek szabadon engedését követeli.
A BBC által közreadott hivatalos adatok szerint a kínai internet-felhasználók száma az első félévben 12 millió fővel gyarapodott, így mára eléri 45,8 milliót. Az adatforgalmat azonban a kormányzat ellenőrzi, melynek keretében külföldi honlapokat tiltanak le, internetrendőrséget hoztak létre és szűrik az állami vezetést bíráló oldalakat is.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet