BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyökeresen átalakul Pozsony belvárosa

2007. január 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy átfogó ingatlanfejlesztési program eredményeként Pozsony tágabban értelmezett belvárosában – mintegy 17 milliárd korona (közel 120 milliárd forint) ráfordítással –, 2008 és 2011 között épül fel a Twin City városrész. Ennek részeként gyökeresen átalakul a főváros nemzetközi járatokat is fogadó központi autóbusz-pályaudvarának képe. Egymilliárd koronából új autóbusz-állomás épül, 45 ezer négyzetméter beépített területtel. A HB Reavis szlovák ingatlancég nevéhez fűződő komplexumot egy 42 emelet magas, 200 ezer négyzetméter összterületű felhőkarcoló uralja, benne üzletekkel, irodahelyiségekkel. Az új városnegyedben egy 200 szobás, 4 csillagos szállodát, továbbá 320 lakást is felhúznak, a pályaudvar környékén pedig több ezer autó befogadását lehetővé tevő parkolókat alakítanak ki. Az előkészületi munkálatok már áprilisban megkezdődnek a buszpályaudvart határoló egykori Kablo gyár épületeinek elbontásával.
Pozsony szűkebb belvárosa is átalakul 2009 végéig. A koncepció értelmében a Lordschip befektetői csoport 6–7 milliárd korona (mintegy 42,5–50 milliárd forint) ráfordítással építi meg a télikerttel, sportpályával, több moziteremmel és természetesen üzletekkel ellátott Centre Plazát – adta hírül a TASR szlovák hírügynökség. A beruházásnak áldozatul esik a korábban a főváros szimbólumának számító Kijev szálló, valamint a Tesco üzletközpont (a valamikori Prior áruház) jelenlegi ingatlana, azzal a kitétellel, hogy a Tesco új épületet kap. Martin Pilka, a Lordschip igazgatója szerint a munkálatok 2007 végén kezdődnek.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet