BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült a fővárosiEurópa lakókert

2005. szeptember 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemrég elkészült a főváros XVI. kerületében, a Gesztenye utca és a Vágás utca közötti területen az Európa lakókert. A háromszintes épületekben 206 lakást, több mint 13 ezer négyzetméter lakóterületet alakított ki a beruházó, a Biggeorge’s – NV Rt. A társaság társtulajdonosa, Nagygyörgy Tibor elmondta: a lakások 85 százalékát már eladták és reményeik szerint még az ősszel gazdára talál a többi otthon is. A Biggeorge’s – NV egyéb fejlesztései mellett két új lakásberuházást indít: az egyik a Budapest II. kerületében, a Kapás utcában egy 90 lakásos társasház építése, a másik pedig a Sasad-liget lakópark, a volt Kinizsi laktanya helyén.
A társaság nyerte ugyanis azt a pályázatot, amelyet a honvédelmi tárca megbízásából írt ki a Kincstári Vagyoni Igazgatóság a főváros XI. kerületében található egykori Kinizsi laktanya területére. A Sasadi út mellett, a Sas-hegy lábánál fekvő, 1991 óta használaton kívüli területért nettó 5 milliárd forintot fizetett a társaság. A több mint 12,6 hektáros területen lakásokat, sportközpontot és egyéb közösségi létesítményeket alakít ki a Biggeorge’s – NV. A Sasad-liget kiépítésének első ütemében közel 200 lakást szeretne átadni a beruházó, tervei szerint még 2007-ben – közölte a lakások értékesítésével megbízott Otthon Centrum Rt.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet