BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Német alapé lesz az ING új központja

2004. június 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az átköltözés befejezésével az ING-csoport tagvállalatai 75 százalékban kihasználják a banki-biztosítói csoport új, Dózsa György úti székházának 25 ezer négyzetméternyi bérbe adható területét. Mint azt Elekes András, az ING Ingatlanfejlesztő Kft. ügyvezetője a NAPI Gazdaságnak elmondta: az épületben az ING csak bérlőként marad meg, azt hamarosan egy német ingatlanalap vásárolja meg. A vételárról az ingatlanfejlesztő első embere nem kívánt szólni, de azt azért érzékeltette, hogy a társaság nem jár rosszul az 53 millió eurós beruházási költséggel épült irodakomplexum eladásával. A közeli telken épült és az ING által teljesen felújított volt Édosz-székházat - amely most már Liget Center Irodaház néven működik - ugyanakkor a nagyjából két hónapja létrehozott ING Közép-európai Ingatlanalap vásárolja majd meg - tette hozzá az ügyvezető.
Folytatás a 18. oldalon ä
Elekes szerint az új bankközpont épülete azért nem kerülhet a „saját kezelésben” lévő ingatlanalap portfóliójába, mivel abban szabályozták, hogy az épületekből mekkora részt bérelhet vissza a bank, márpedig az alap feltöltésekor több olyan külföldi - például prágai - ingatlan került a portfólióba, amely révén ez a keret már kimerült. Az ING egyelőre megtartja az Andrássy úti korábbi központját, a hasznosítást bérletbeadás útján képzelik el a társaságnál. A jelek szerint az ING türelmes, szeretné a legjobb bérlőt és a legjobb megoldást megtalálni az ingatlan hasznosítására.
A ING Ingatlanfejlesztő Kft. jelenleg futó legnagyobb beruházása a Vörösmarty téri volt ORI-székház helyére elképzelt multifunkcionális épület kialakítása. Elekes elismerte, az eredeti tervekhez képest kissé csúsznak, mivel az épület lebontása előtt a mai szabályok szerint a korábban beépített szennyező anyagokat teljesen ki kell vonni, hogy az ne keveredhessen az építési törmelékkel. Az ügyvezető szerint ugyanakkor az eredeti ütemtervet „szellősre” vették, ezért a tényleges bontás csúszása ellenére tarthatónak látszik, hogy a jövő év végére megnyíljon az egyesek szerint Budapest új jelképének is számító - fémhuzalok és üvegek felhasználásával igen érdekes kinézetet kapó - épület. Az ingatlan hasznosítása részben megoldott, hiszen a létrehozandó luxuslakásokat értékesítik, míg az irodákat a Művészeti Alap adhatja ki. Az ING a kereskedelmi egységek, illetve a mélygarázs felett diszponál majd, Elekes szerint nem kizárt, hogy ezek a vagyonelemek a későbbiekben szintén az ING közép-európai ingatlanalapját „gazdagítják” majd.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet