Hivatalosan is megnyitották a 12 millió eurós (mintegy hárommilliárd forint) beruházással átépített és kialakított, 160 szobás NH Hotelt, a spanyol NH Hotels-csoport első magyar szállodáját. A cég, amely a világ egyik legnagyobb szállodalánc-üzemeltetője, Budapestet választotta regionális terjeszkedése első célpontjának. Gabriele Burgio elnök-vezérigazgató lapunknak elmondta: nagyjából nyolcéves megtérüléssel számolnak, ugyanakkor tisztában vannak vele, hogy azon a területen, amelyre betörtek, Európa-szerte túlkínálat van. Egyelőre ismerkednek a regionális befektetési lehetőségekkel, rövid távú terveik között nem szerepel újabb szálloda építése sem Magyarországon, sem a térség más országaiban. Ennek az az oka, hogy a budapesti szálloda „beindulása" csak 12–24 hónap múlva várható, s ezt követően juthatnak olyan szálloda- és ingatlanpiaci adatokhoz, amely alapját jelentheti egy esetleges újabb beruházásnak.
Az NH Hotels elsősorban az üzleti turizmusra épít. A csoport komoly ingatlanbefektetőnek számít, 2000 óta jelentős felvásárlásokat hajtott végre Európában és a tengerentúlon. A holland Krasnapolsky szállodalánc hoteleinek, illetve a német Astron szállodáinak felvásárlását követően a társaság a kontinens harmadik legnagyobbja lett az üzleti vendéglátásban. Ezen túlmenően 2001-ben felvásárolta a Mexikói Krystal szállodaláncot, 20 százalékos tulajdonosa lett az olasz, holland, francia, belga és amerikai piacon jelen levő Jolly Hotels láncnak. Többségi, 94 százalékos tulajdont szerzett a spanyol Sotongarnde SA-ban, amely a Costa del Solon Európa legjobbnak minősített termálfürdőjét működteti. A cég 16 országban összesen 240 szállodát üzemeltet, és bár elsősorban felvásárlással terjeszkedik, nem idegen tőle a zöldmezős beruházás sem. Jelenleg 27 hotel építésén dolgozik. (A magyarországi NH Hotel ingatlanához ugyancsak felvásárlás révén jutott.)
