BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyárra színház lesz a Broadway

2004. február 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint idén júliusban vegyes funkciójú szórakozóhelyként nyílik meg újra a több éve zárva tartó, Károly körúti Broadway mozi. Mint azt a beruházás megrendelője, a Komondor Holding vezetője, Kele Miklós a NAPI Gazdaságnak elmondta: terveik szerint olyan színházként újul meg az 1938-ban épült létesítmény, amelyben a jövőben is lehet majd filmvetítéseket tartani, emellett konferenciák lebonyolítására is alkalmas lesz. Az így kihasználhatóbbá tett építmény érdekes vállalkozása az eddig főleg a szolgáltatóiparban tevékenykedő társaságnak.
Az építkezés főberuházója az Óbuda-Újlak, az átépítési terveket az Architéma Kft. jegyzi. Mint azt Kuknyó Lajos, az átépítés főtervezője elmondta, rendkívül óvatosan nyúlhattak csak hozzá az eredeti elrendezéshez, hiszen a Broadway földszintje és két pinceszintje két éve műemlékvédett. Mindennek következtében nem volt mód arra, hogy a korábbi egytermes jellegtől eltérjenek és stúdiótermeket alakítsanak ki. Emiatt külön gondként jelentkezett, hogy a funkciója miatt továbbra is megmaradó vetítőterem mellett a pinceszinten további helyiségeket kell átalakítaniuk öltözőknek, amelyeket a színháznak helyet adó épülettől megvásárolt pincerészben tudnak majd kiépíteni. Külön nehézséget jelent, hogy az évek során lokálként és gentlemanklubként is működő építményben a korábbi időben betemetett zenekari árok feltárása kapcsán kiderült: az építmény szigetelése igen gyenge, ami jelentősen növeli a szükséges munkálatok időtartamát és feltehetőleg költségeit is. A színházterem belső része nem igazán változik: a tervek szerint 510 fő befogadására lesz képes az új épület.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet