BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épül a Raiffeisen Gergely utcai lakóparkja

2004. február 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt héten tették le a Raiffeisen Ingatlan Rt. beruházásában, 2,5 milliárd forintos költségvetéssel épülő Gergely utcai lakópark alapkövét. A 13 épületben összesen 139 lakást alakítanak ki. Az első ütemben hat két-, illetve háromszintes épület készül el, amelyekben 69 lakás kap majd helyet. Az otthonok átadására már idén augusztusban sor kerülhet, míg a lakópark második ütemének építkezéseit 2005 tavaszára fejezik be.
A Gergely utcai lakópark sokban eltér a kerület többi ingatlanberuházásától. A kőbányai önkormányzat területrendezési programjának megváltozásával immár lehetőség nyílt arra, hogy az új lakóövezet 2500 négyzetméteres saját szabadidőparkkal és játszótérrel szolgálja ki lakóit, akiknek kényelméről további szolgáltatások és 24 órás portaszolgálat is gondoskodik. Az épületek kialakítása során a szuterénszinteken teremgarázst, míg a házak tetőterében tároló- és közös szárítóhelyiségeket alakítanak ki. A 30-90 négyzetméteres, kulcsrakész lakásokat 260 ezer forintos négyzetméteráron kínálják, a vásárláshoz a beruházó anyabankja, a Raiffeisen Bank speciális hitelkonstrukciója társul, amelynek köszönhetően a vételár 70 százaléka erejéig van mód hitelfelvételre. A Gergely utcai projekt jól illeszkedik a Raiffeisen Ingatlan új stratégiájába, amely szerint lakópark-fejlesztései során a különálló építkezések helyett többemeletes, társasház típusú lakóparkokat épít. A Gergely utcai beruházás mellett hamarosan három lakótömböt épít majd fel a Gellérthegyen, a Somlói úton.
A kőbányai önkormányzat az új lakások építése mellett komoly, milliárdos bérlakásprogramban is gondolkodik. Ennek első fecskéje a Kolozsvári utcába tervezett 84 lakásos épület. A beruházás összköltsége 865 millió forint, amiből az önkormányzat a telkek biztosításán túl 259,5 millió forint önrészt vállalt, amelyből 56 millió forintot hitelből teremtenének elő. A hiányzó részt a Belügyminisztérium pályázatán szeretnék elnyerni. Az önkormányzatnak további területei is vannak, a felső-rákosi részen egy közel hetvenhektáros, míg a Sibrik Miklós utcában egy háromhektáros terület kínál további lakásépítési lehetőséget.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet