A város egyik új szimbólumaként álmodták meg a tervezők a budapesti Vörösmarty téren a volt ORI-székház helyén felépülő új épületet. A tervek szerint a tavasszal lebontásra ítélt, a közvélekedés szerint rendkívül ronda épület helyén 2005 végére már áll az 50 millió eurós beruházással létrejövő 11 szintes, több mint 14 ezer négyzetméter hasznos alapterületű építmény. Az épület csak részben őrzi meg régi jellegét: a korábban döntően irodának használt ORI-székház helyén álló új ingatlanban mindössze 5,7 ezer négyzetméter irodahelyiséget alakítanak ki, hatezer négyzetméter pedig kereskedelmi terület lesz. Az épülethez 252 autó befogadására alkalmas parkoló is épül. Emellett közel háromezer négyzetméteren a tervező Fazakas György vezette tervezőcsoport, valamint a tervekhez konzulensként ötleteket adó Paul Viguier, a Francia Építészeti Akadémia elnöke kétszintes luxuslakásokat álmodott. A pályáztatás nélkül is győztesnek bizonyult tervek szerint az új épületben is az üveg lesz a legjellemzőbb építészeti elem. A tervezők szeretnék „bevinni” a téren zajló életet az épületbe, ezért egy parkosított átriumos udvar is lesz, amely összeköttetést biztosít a tér és az épület között.
Az utóbbi időben Vigadó Irodaház néven működő épület február elején kezdődő és a tervek szerint négy hónapig tartó bontási munkálatai miatt az irodaházzal gépészetileg egységet alkotó Vigadót is be kell zárni. Az irodaház tulajdonosa, a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány azzal a feltétellel járult hozzá az ING Ingatlanfejlesztő Kft. tervéhez, hogy a társaság hozzájárul a Vigadó épületének rekonstrukciójához. Az ING 500 millió forintot készpénzben fizet majd ki, és hasonló értéket képvisel az a kiszolgáló épületrész, amely az újonnan épülő épületegyüttesben kap majd helyet. A megállapodás értelmében a bevételeit - a rendezvényeiből befolyó pénzen kívül - eddig is csak az erősen amortizálódott irodaház bérbeadásából fedező alapítványnak megmarad az új épület modern irodáinak hasznosításából származó jövedelem, a beruházót a kereskedelmi egységekből befolyó pénz, illetve a lakások hasznosítása kárpótolhatja.
Bár a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány továbbra is szervez rendezvényeket és a tegnap bezárt Vigadó Galéria februártól a Vörösmarty utca 47/a szám alatt ismét látogatható lesz, az ING vállalta, hogy az irodaház elkészültéig állja az alapítvány működési költségeit is. A Vigadó felújításából hiányzó 500-600 millió forint forrása még bizonytalan, ám a tervek impozánsak. Teljes felújításon esik át az épület homlokzata, megújul a nagyterem, a színpad és számos új gépészeti elemet is beépítenek. Budapest egyik legszebb szórakoztatóhelye a tervek szerint 2006-tól várja majd újra látogatóit.
