BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezár az újpesti jégcsarnok

2004. január 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mától zárva lesz a közelmúltban 800 millió forint összköltséggel megépített Megyeri úti jégcsarnok. A létesítmény ugyan december 22-e óta rendre helyet ad az UTE NB I-es jégkoronggárdája mérkőzéseinek és az egyesület csapatai edzéseinek, ám a műszaki átadás-átvétel hivatalosan még nem történt meg. Bár korábban úgy tűnt, sikerült megegyezniük a feleknek és a tulajdonos Sportfolio Kht. megoldja az átadás-átvétel problémáját anélkül, hogy a létesítményt be kellene zárni, ám Szigetvári Viktor, a szakminisztérium, a GYISM sajtófőnöke szombaton a Nemzeti Sportban úgy nyilatkozott, hogy az aljzatbeton festése miatt mindenképp le kell engedni a jeget a csarnokban. A sportegyesület képviselői szerint ugyanakkor az újabb pályabezárás mögött az is állhat, hogy a Sportfolió így akarja elérni, hogy az UTE megfizesse az óránként 22 ezer forintos díjat, amelyet a pálya bérléséért kérnek. Az egyesület ilyen összeget nem tud kifizetni, sőt pillanatnyilag költségvetése arra sem nyújt fedezetet, hogy az alternatívaként felajánlott Kisstadionban eddzenek csapatai.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet