Rekreációs parkot építenek a Vas megyei Szajki-tavak mellett osztrák és német befektetők. A terület osztrák tulajdonosa, az ingatlan hasznosítására vállalkozó bajor cég és az érintett települések, Mikosszéplak és Hosszúpereszteg polgármestere a napokban egyeztettek Szombathelyen az előzetes számítások szerint 60–90 millió euróból megvalósuló beruházásról. A megbeszélésen elhangzott, hogy a Szajki-tavak mellett egy fürdőkomplexumot, egy a mozgáskorlátozottak és más fogyatékkal élő emberek számára is alkalmas szállodát, különféle sportlétesítményeket, színház- és konferenciatermet, valamint egy lovasiskolát alakítanak ki a beruházók. A tanulmányterveket bemutatva Gerhard Fiedler, a bajor ingatlanfejlesztő társaság szakembere elmondta, hogy Németországban és az Európai Unióban jelentős az igény fogyatékos emberek számára üdülési, rekreációs lehetőségeket nyújtó, magas színvonalú szolgáltatások iránt, amelyek igénybevételét a külföldi társadalombiztosítók is támogatják.
Amennyiben sikerül a már meglévő befektetők mellé újakat találni, az előkészítési munkák az idén megindulhatnak és két éven belül be is fejeződhet az építkezés. A befektetők a rekreációs parkkal háromszáz munkahelyet teremtenének, elsősorban fogyatékkal élő emberek számára, valamint meg kívánják keresni a szombathelyi egészségügyi főiskolát azért, hogy az intézményben képzett diplomás ápolók számára a rekreációs park a jövőben gyakorlati képzési hely lehessen – tette hozzá Fiedler.
A megyei területfejlesztési koncepcióba jól illeszthető a Szajki-tavak mellé tervezett fejlesztés, ezért – lehetőségeihez mérten – a Vas Megyei Területfejlesztési Tanács különböző pályázatain keresztül kész támogatást nyújtani az elképzelés megvalósításához – mondta Markó Péter, a tanács elnöke.
Horniák Balázs
