BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közös mobilok a BenQ-Siemens párostól

2005. december 28. szerda, 12:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Madarász János
Jelentősen előretörhet a mobilpiacon a BenQ, miután a tajvani elektronikai vállalat októberben megvásárolta a Siemens teljes mobiltelefonüzletágát. A két társaság együttes részesedése a tavalyi évre vetítve 7,3 százalékot jelentett volna, így a Nokia, a Motorola és a Samsung után a a negyedik helyet foglalta volna el. Az októberben alapított új cég, a BenQ Mobile a következő 18 hónapban még mindkét márkanevet használja majd, míg öt éven keresztül BenQ-Siemens közös néven jönnek ki az új mobilok. Az első közös telefonokat egyébként 2006 tavaszán mutatják be. A társaság a Siemens üzletágának átvételével Magyarországon is elindította tevékenységét, és a német cég erős pozícióinak köszönhetően 9-10 százalékos részesedésre számít - jelentett ki Tárkányi Tamás, a hazai fióktelephely vezetője. Épp a jelentős európai pozíció és a Siemens disztribútori hálózata volt az elsődleges szempont a tajvani cég számára, amely viszont a smartphone-ok és a 3G-képes készülékek terén erős. A szinergiáknak köszönhetően pedig a közös cég termékplaettájával a teljes fogyasztói szegmenset lefedi az olcsó belépő készülékektől az üzleti célú mobilokig.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet