Győr a város vezetésének elképzelése nyomán és az Intel segítségével hamarosan digitális várossá alakul. A vezeték nélküli város kialakítása Magyarországon egyedülálló kezdeményezés, amelyhez hasonló egész Európában is kevés található – olvasható a tervet támogató Intel közleményében. A város vezetése a vezeték nélküli technológia segítségével szeretné forradalmasítani Győr lakosságának életét, ezért az egész várost lefedő hálózat kiépítését határozták el. A technológia számos előnnyel szolgál: segítségével a város forgalmát valós időben lehet kontrollálni és irányítani, a térfigyelő rendszerek segítségével a bűnözés megelőzése, a közterületeket felügyelete és védelme is sokkal hatékonyabbá válik, igen alacsony költségen, valamint a városon belül mindenhol, mindenki számára ingyenesen elérhető lesz az internet. Győrben egyelőre a területfigyelő rendszer kiépítése folyik.
