BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Vodafone előfizetői beszélnek a legtovább

A három GSM mobiltelefon-szolgáltató közül az első negyedév végén továbbra is a Westel a piacvezető az aktív előfizetők száma alapján, s a hálózatból ki- és bejövő hívások esetében is. E téren azonban kisebb az előnye a második helyen álló Pannon GSM-hez képest, mint a piaci részesedés esetében. A Vodafone számai viszonylag kiegyenlítettek a különböző kategóriákban, ám a cég aktív előfizetői és kimenő hívásai között a versenytársak összehasonlításában a legnagyobb a különbség.

2002. május 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első negyedév végén 5,36 millió aktív mobiltelefon-előfizető volt Magyarországon, ami 52,6 százalékos penetrációt (ez a száz lakosra jutó készülékek száma) takar - derül ki a Hírközlési Főfelügyelet adataiból. A penetráció az év első három hónapjában 3 százalékponttal növekedett a tavalyi záróértékhez képest. Március végén a piaci torta 50,56 százalékos szeletét a Westel birtokolta, 38,96 százalékos részesedést tudhatott magáénak a Pannon GSM, a Vodafone 10,47 százalékot ért el. Miközben a Westel és a Pannon piaci részesedése között csaknem 12 százalékos, addig a hálózatból kimenő és bejövő beszédpercek összesítésének megoszlásában 7,54 százalék az eltérés a Westel javára. A Pannon és a Vodafone ki- és bejövő beszédperceinek részesedése meghaladja az előfizetői szám alapján számított piaci részt. Amíg ugyanis a Pannon márciusban 38,96 százalékos piaci részesedést ért el, a ki- és bejövő beszédpercek aránya 40,5 százalék, a Vodafone esetében pedig a 10,47 százalékos piaci részhez 11,46 százalékos beszédforgalom társult. A Westelnél viszont a ki-bejövő beszédpercek aránya elmarad az előfizetői részesedéstől. Ami a szolgáltatók hálózataiból kimenő hívásokat illeti, hasonló tendencia figyelhető meg, ám a Vodafone e téren mérsékelten növelte részesedését a be- és a kijövő összforgalomhoz képest, s jobban nőtt az olló a társaság előfizetői száma alapján számított piaci részesedése, illetve a kimenő forgalom között.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet