Szlovákiában tavaly 8600 külföldi állampolgár telepedett le, ami az ország történelmében az eddigi legmagasabb szám - írta a SME szlovák napilap -, miközben csupán 1800 szlovák polgár költözött el, legalábbis hivatalosan. Boris Vano demográfus szerint ez a Szlovákia iránti nagyobb érdeklődés jele. A lap szerint az ország gyors gazdasági növekedése vonzza a külföldieket, ráadásul a legtöbb külföldi tavaly már nem Csehországból érkezett, hanem Romániából. Egyetlen év alatt 2500 román állampolgár telepedett le Szlovákiában, a bolgárok lélekszáma pedig mintegy 500-zal nőtt.
Ami a magyarokat illeti, tavaly 570-en költöztek Szlovákiába - legalábbis a belügyminisztérium adatai szerint. Danusa Jurcová, a pozsonyi demográfiai kutatóközpont munkatársa szerint Romániából és Bulgáriából zömmel férfiak érkeztek, akik nagy valószínűséggel az itteni munkalehetőségek miatt jöttek. Ha az abszolút számokat vesszük alapul, akkor 2007-ben a Szlovákiában élő legtöbb külföldit még mindig a csehek adták (5849 fő), a magyarok az előkelő ötödik helyen álltak (2693 fő).
