BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több a vendégmunkás Szlovákiában és Csehországban

2008. augusztus 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában tavaly 8600 külföldi állampolgár telepedett le, ami az ország történelmében az eddigi legmagasabb szám - írta a SME szlovák napilap -, miközben csupán 1800 szlovák polgár költözött el, legalábbis hivatalosan. Boris Vano demográfus szerint ez a Szlovákia iránti nagyobb érdeklődés jele. A lap szerint az ország gyors gazdasági növekedése vonzza a külföldieket, ráadásul a legtöbb külföldi tavaly már nem Csehországból érkezett, hanem Romániából. Egyetlen év alatt 2500 román állampolgár telepedett le Szlovákiában, a bolgárok lélekszáma pedig mintegy 500-zal nőtt.
Ami a magyarokat illeti, tavaly 570-en költöztek Szlovákiába - legalábbis a belügyminisztérium adatai szerint. Danusa Jurcová, a pozsonyi demográfiai kutatóközpont munkatársa szerint Romániából és Bulgáriából zömmel férfiak érkeztek, akik nagy valószínűséggel az itteni munkalehetőségek miatt jöttek. Ha az abszolút számokat vesszük alapul, akkor 2007-ben a Szlovákiában élő legtöbb külföldit még mindig a csehek adták (5849 fő), a magyarok az előkelő ötödik helyen álltak (2693 fő).

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet