A szlovák pénzügyminisztérium két kudarcot követően harmadszor is meghirdette az eurókampány megszervezésére kiírt versenypályázatot, amelyre végül hat társaság jelentkezett. A tárca hétfőn tette közzé a tender győztesét, e szerint a holland tulajdonú Creo/Young & Rubicam és szlovák leányvállalata vezényelheti le a kampányt. A vesztes pályázók viszont máris jelezték, megóvják a döntést. A győztes mintegy 160 millió korona (körülbelül 1150 millió forint) ráfordítással jövőre indítja el országos tájékoztató tevékenységét, amely megismerteti a lakosságot a 2009-től bevezetendő európai uniós pénzzel, az euróval. A 160 millió koronás költséget, amely nagyobb, mint amennyit a nyugdíj- és egészségügyi reformról szóló tájékoztatásra szántak, a pénzügyminisztérium és a Szlovák Nemzeti Bank állja, emellett az Európai Bizottság, valamint az Európai Központi Bank (ECB) is nyújt anyagi és szakmai segítséget. Az eurókampány 2008 elején rajtol és az év derekán éri el csúcspontját, amikor már ismert lesz, hogy Szlovákia egyáltalán bevezetheti-e 2009-ben az eurót és milyen árfolyam mellett. Az országos akció keretében minden háztartásba szórólapot juttatnak el az euró lényegéről, a bankjegyek képével együtt, s ha igaz, a brosúrákat magyar nyelven is megjelentetik. A tervek szerint 2008 végén minden háztartás kap egy úgynevezett eurószámoló gépet (benne a fix korona/euró árfolyammal), ezzel könnyen kiszámíthatják, hogy mi mennyibe fog kerülni euróban. A kampány a televízión, a rádión és a sajtón keresztül is folyik, emellett külön megcélozzák a nyugdíjasokat és a pedagógusokat - az utóbbiakat azért, hogy a tanulókat is felvilágosítsák a témában. A szakmai konferenciák és az ingyenes tudakozó vonal mellett a szlovák jegybank pozsonyi toronyházára visszaszámlálót szerelnek, az ország legnagyobb kivetítője az euró bevezetéséig tartó utolsó száz nap múlását jelzi majd.
