Annak ellenére, hogy a Fico-kormány korábban 20 százalékos létszámleépítésről határozott az állami apparátusban, az építésügyi és régiófejlesztési minisztérium által kidolgozott és a kormány elé került jelentés szerint az egyes minisztériumokban, kormányhivatalokban és a közbeszerzési hivatalban, összesen tíz főhivatalban az év végéig mintegy 1000 fővel növelni kellene az adminisztratív munkaerő létszámát. A szlovák kormány által május első hetében jóváhagyott elemzés szerint a bővítésre annak érdekében van szükség, hogy Szlovákia képes legyen felhasználni az uniós alapokból a teljes támogatást. A dokumentum szerint a legtöbb eurokrata az oktatásügyi tárcánál hiányzik (284), majd a pénzügyminisztérium (152), a munkaügyi minisztérium (115), az építésügyi és a gazdasági minisztérium (105-105 fő) következik a sorban. Az új munkaerő felvételével kapcsolatos költségeket uniós alapokból fedezi a kormány. A 2007 és 2013 közötti költségvetési időszakban Szlovákiának 11,36 milliárd euró jut a közös uniós büdzséből, és ha nem lesz elég eurotisztviselő, akkor veszélybe kerülhet a pénzek lehívása, mivel a jóváhagyott nemzeti fejlesztési terv 11 operatív programjának pályázatait nem győzik majd feldolgozni és kiértékelni. Az adminisztratív kapacitás bővítésének fontosságára egyébként már az Európai Bizottság is figyelmeztetett.
