BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer eurokratát keres a szlovák kormány

2007. május 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a Fico-kormány korábban 20 százalékos létszámleépítésről határozott az állami apparátusban, az építésügyi és régiófejlesztési minisztérium által kidolgozott és a kormány elé került jelentés szerint az egyes minisztériumokban, kormányhivatalokban és a közbeszerzési hivatalban, összesen tíz főhivatalban az év végéig mintegy 1000 fővel növelni kellene az adminisztratív munkaerő létszámát. A szlovák kormány által május első hetében jóváhagyott elemzés szerint a bővítésre annak érdekében van szükség, hogy Szlovákia képes legyen felhasználni az uniós alapokból a teljes támogatást. A dokumentum szerint a legtöbb eurokrata az oktatásügyi tárcánál hiányzik (284), majd a pénzügyminisztérium (152), a munkaügyi minisztérium (115), az építésügyi és a gazdasági minisztérium (105-105 fő) következik a sorban. Az új munkaerő felvételével kapcsolatos költségeket uniós alapokból fedezi a kormány. A 2007 és 2013 közötti költségvetési időszakban Szlovákiának 11,36 milliárd euró jut a közös uniós büdzséből, és ha nem lesz elég eurotisztviselő, akkor veszélybe kerülhet a pénzek lehívása, mivel a jóváhagyott nemzeti fejlesztési terv 11 operatív programjának pályázatait nem győzik majd feldolgozni és kiértékelni. Az adminisztratív kapacitás bővítésének fontosságára egyébként már az Európai Bizottság is figyelmeztetett.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet