BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ügynökség népszerűsíti az euró bevezetését Szlovákiában

2007. április 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igor Barát, az euró szlovákiai bevezetéséért felelős kormánybiztos kiírta a valutaunió közös pénzét propagáló ügynökség kiválasztását célzó tendert. A győztes ügynökség dönti majd el, hogy szórólapok, óriásplakátok vagy tévéreklámok útján juttatja el az üzeneteket a polgároknak, egy a fontos, hogy mindenki időben informálva legyen – mondta Barát. A tervek szerint az ügynökséget a nyár kezdetéig kiválasztják, a Fico-kormány mintegy 180 millió koronát (kb. 1300 millió forint) szán az országos kampányra, a költségek egy részét az Európai Unió állja.
Ivan Stefanec, az euró korábbi, még a Dzurinda-kabinet idején tevékenykedő szlovák kormánybiztosa szerint az információs kampányt legkésőbb 2007 telén el kell kezdeni. 2008 júliusában a korona mellett már euróban is fel kell tüntetni az árakat, és erről minimum fél évvel korábban részletesen tájékoztatni kell a lakosságot. A kampányban nyomatékkal jelezni kell az eurós fémpénzek komoly súlyát, vásárlóerejét és azt a tényt, hogy minden cent számít – tette hozzá Stefanec.
Szlovákia 2009 januárjától szeretné bevezetni az eurót, a korona átváltási árfolyamát – ha Pozsony az összes maastrichti feltételnek eleget tesz – 2008 áprilisa és júliusa között teszik közzé. (Várhatóan 31 és 33 korona között alakul majd az euró rögzített kurzusa.) A körmöcbányai pénzverde készül a szlovák eurócentek és fémeurók verésére. A több évszázados múltra visszatekintő vállalat külföldi megrendelésre most is gyárt félkész eurós érméket.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet