BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ficóék feldúlják a szlovák nemzeti fejlesztési tervet

2006. július 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Robert Fico új szlovák miniszterelnök kijelentette, hogy kormánya a mai kormányülésen intenzíven foglalkozni fog az európai uniós források merítését szabályozó, a 2007 és 2013 közötti időszakra vonatkozó nemzeti fejlesztési terv kérdéskörével. A kormány meglehetősen gyökeres változásokat kíván eszközölni a fejlesztési tervben – jelezte Fico annak ellenére, hogy a Dzurinda-kormány 2006. május 17-én már elfogadta az előzetesen Brüsszellel is egyeztetett dokumentumot.
A fejlesztési tervvel kapcsolatos észrevételek már az asztalomon vannak, azonban a kormányülés előtt nem akarom konkretizálni a módosításokat – nyilatkozta Marian Janusek építésügyi és régiófejlesztési miniszter, aki tárcája két prioritásaként a regionális különbségek kiegyenlítését és az erőltetett ütemű bérlakásépítést említette. Szlovákia 2007 és 2013 között ideális esetben összesen 11,237 milliárd euróhoz juthat az uniós strukturális és kohéziós alapokból. A Dzurinda-kabinet által véglegesített koncepció egyébként a következő fő tételekkel számolt: a 11,237 milliárd euróból 3,437 milliárd ment volna az autópálya-építésre és a vasút korszerűsítésére, 2,6 milliárd a tudásalapú gazdaságra, 1,475 milliárd a régiófejlesztésre (iskolák, egészségügyi intézmények építése, korszerűsítése), 1,450 milliárd a környezetvédelemre, 575 millió pedig az oktatásügy infrastruktúrájának fejlesztésére. A Fico-kormány azonban a fejlesztési terv kilenc operációs programjából hetet meg akar változtatni.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet