BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az eurózónában is érzik az olajszámlát

A várakozásokkal ellentétben májusban tovább nőtt az eurózóna külkereskedelmi hiánya, a kedvezőtlen változások mögött elsősorban az egyre magasabb olajár húzódik meg - írja a Reuters.

2006. július 19. szerda, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió statisztikai hivatala által közzétett szezonális kiigazítás nélkül számolt hiány az eurót használó 12 országban 3,2 milliárd euró volt, szemben az előző év májusában számolt 2,3 milliárdos többlettel. Az import az előző évhez képest 21 százalékkal nőtt, miközben az export csupán 15 százalékkal.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet