BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszel nagyot üt a kartellekre

A jövőben jóval magasabb bírsággal számolhatnak azok a társaságok, amelyek kartellt alkotnak vagy bármilyen más formában megsértik az Európai Unió versenytörvényét - közölte a Financial Times.

2006. június 28. szerda, 12:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság mai bejelentésében megerősítette, hogy változást tervez a kartellbírságok területén, bár eddig is szigorúan büntették a versenytörvények megszegését, 2004-ben például a Microsoft-ra szabott ki 497 millió eurós büntetést, 2001-ben pedig a Roche-nek kellett 462 millió eurót büntetésként befizetnie.
A kartellezés miatti büntetés akár az árbevétel tíz százalékát is elérheti már most is; ez a plafon mint összeghatár nem változik, de a büntetés kiszabásánál nem ezt veszik alapul, hanem az érintett szektor éves árbevételének legfeljebb 30 százalékát. Új elemként figyelembe veszik azt is, hogy hány éven keresztül zajlott a kartellezés.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet