BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugati munkavállalók Csehországban

2006. május 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehországban egyre több képzett nyugat-európai munkavállaló keres állást. Az új trend sajátossága, hogy a nyugatiak nem a Csehországba betelepülő külföldi gyárakkal érkeznek mint cégvezetők vagy egyéb menedzserek, hanem ugyanúgy pályáznak meg cseh állásokat, mint a hazájukban – írja a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilap. A lap szerint főleg németek, britek és olaszok érdeklődnek a cseh álláslehetőségek iránt, és döntően az állásajánló ügynökségek hirdetéseire jelentkeznek. Például csak a Grafton ügynökség eddig mintegy 50 nyugati munkakeresőt közvetített az országba, döntően mérnököket; a Manpower ügynökség pedig specialistákat hozott cseh földre. „Csehország kezd vonzóvá válni a nyugat-európai munkakeresők számára. Ez újdonságnak számít, és egyben tükrözi az ország stabilitását, valamint gazdasági fejlettségét” – idézi az újság Ales Jirecet, a Hay Group tanácsadó cég konzultánsát. Jirec szerint a magas posztot betöltő nyugatiak Csehországban ugyanolyan fizetést kapnak, mint hazájukban, és a specialisták is elégedettek lehetnek, hiszen átszámítva 3000–5000 euró közötti bért vihetnek haza.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet