Tudvalevő, hogy a magyar agrárgazdálkodók jelenleg az uniós területalapú támogatásoknak csak egy töredékét kapják az EU-tól. Ezt egészíti ki a magyar állam annak érdekében, hogy a szubvenció ne legyen túlságosan alacsony.
A beszélgetésen elhangzott: még jó néhány évnek el kell telnie ahhoz, hogy a magyar agrár-támogatottsági szint elérje a régi uniós farmerekét - már ha ez idő előtt utóbbiak támogatását nem kezdik el megnyirbálni. Ezért a magyar álláspont nem javasol olyan agrárreformot, amely 2013 előtt a magyar gazdálkodók - amúgy is töredék támogatását - tovább csökkentené.
