Holnap rendkívüli informális csúcstalálkozón vesznek részt a visegrádi országok kormányfői Budapesten - tudta meg a Népszava. A Külügyminisztérium ugyan nem erősítette meg a sajtóértesülést, csak annyit közölt, hogy az informális találkozót a közeljövőben tartják. A fórumon Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Budapesti kompromisszum néven ismertté vált javaslatát vitatják meg, melynek lényege, hogy hároméves átmeneti költségvetést ajánl az uniónak. A tárgyaláson részt vesz Marek Belka lengyel, Jirí Paroubek cseh, valamint Mikulás Dzurinda szlovák miniszterelnök, és vélhetően Ausztria és Szlovénia is miniszterelnöki szinten képviselteti magát.(NSZ 3. old.)
