Csehország autópályáinak forgalma az ország európai uniós belépését követően 19 százalékkal nőtt, viszont a gyorsforgalmi utakon 8 százalékkal csökkent – derült ki abból az átfogó felmérésből, amelyet Milan Simonovsky cseh közlekedési miniszter ismertetett. A felmérés megállapítja: a vizsgált időszakban a teherautók forgalma 12 százalékkal nőtt, ezen belül az autósztrádákon 21 százalékkal. Ezek az adatok viszont nem támasztják alá a szaktárca korábbi prognózisát, amely szerint az EU-tagság következtében 50 százalékkal nőhet a cseh autópályák kamionos forgalma. A forgalomnövekedés az egyes
sztrádaszakaszokon belül is különböző: a Pozsonyt Brünnel összekötő D2-es szelvényen és a Prágát Pilsennel összekötő D5-ös szelvényen mintegy 30 százalékos, miközben a Prága és Brünn közötti D1-es szakaszon mindössze 2 százalékos az emelkedés. Napjainkban az autópályák forgalmának 28,6 százalékát adják a teherautók, miközben ez a mutató a gyorsforgalmi utak esetében csak 17,5 százalék.
