BUX 139611.68 0,55 %
OTP 45630 0,73 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia eddig a vártnál kevesebbet kapott az uniótól

2005. május 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákia 2004 májusa és decembere között összesen nettó 159,86 millió eurót kapott az Európai Uniótól, ami elmarad a korábban várt 191 milliótól – derült ki az EU nem hivatalos becsléséből. Pozsony tavaly 218,91 millió eurót fizetett be a brüsszeli közös kasszába, ahonnan 378,77 milliót kapott. Ebből 118,27 millió jut az előcsatlakozási forrásokra, 116,1 millió a strukturális alapokra, 41,08 millió a mezőgazdaság támogatására és további 70 millió eurót egyfajta átalányként kapott – ennek mértékéről még a csatlakozási tárgyalások során állapodtak meg. Az eredeti elképzelések szerint Szlovákiának 2004-ben 441 millió eurót kellett volna kapnia az Európai Uniótól, és 250 millió eurót kellett volna befizetnie, vagyis az eredeti egyenleg 191 millió eurós többletről szólt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet