Szlovákia 2004 májusa és decembere között összesen nettó 159,86 millió eurót kapott az Európai Uniótól, ami elmarad a korábban várt 191 milliótól – derült ki az EU nem hivatalos becsléséből. Pozsony tavaly 218,91 millió eurót fizetett be a brüsszeli közös kasszába, ahonnan 378,77 milliót kapott. Ebből 118,27 millió jut az előcsatlakozási forrásokra, 116,1 millió a strukturális alapokra, 41,08 millió a mezőgazdaság támogatására és további 70 millió eurót egyfajta átalányként kapott – ennek mértékéről még a csatlakozási tárgyalások során állapodtak meg. Az eredeti elképzelések szerint Szlovákiának 2004-ben 441 millió eurót kellett volna kapnia az Európai Uniótól, és 250 millió eurót kellett volna befizetnie, vagyis az eredeti egyenleg 191 millió eurós többletről szólt.
