BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyertük a Tokaji-csatát?

Az Európai Unió Legfelsőbb Bíróságának főtanácsosa is megerősítette: 2007-től nem használhatják az olaszok a "Tocai" bornevet, melyet az EU-s jog a magyar borvidék számára van fenntartva.

2004. december 16. csütörtök, 14:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Úgy tűnik a "Tokaj" név kizárólagosan a magyar borvidéken készült nedőűk számára van fenntartva, hiába tiltakoztak az olasz bortermelők. A Velence környéki regionális hatóságok korábban azzal a kéréssel fordultak a helyi bírósághoz: töröljék el azt a rendelkezést, mely számukra megtiltja a Tocai név használatát (Tocai nem egy régió, hanem egy olasz szőlőfajta, a belőle készült nem túl hosszú borok erősek, ízük mandulára emlékeztet.) A törvény szerint 2007 márciusától nem használhatják a termelők ezt a nevet, mivel az a magyar Tokaj-vidék borai számára van fenntartva; ezt az Európai Unió és Magyarország között 1993-ban létrejött megállapodás mondja ki. Az Európai Bíróság főtanácsosa most megerősítette: a névhasználat tiltása ebből az 1993-as megállapodásból vezethető le, így nem lehet azt eltörölni. A Bíróság általában a szakember véleményének megfelelően szokott állást foglalni.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet