Jövő januártól korlátozás nélkül vállalhatnak munkát Németországban a magasan képzett magyarok, köztük a tudományos kutatók és a magas beosztásban vagy speciális munkakörben dolgozók, akik legalább kétszer annyit keresnek, mint az a fizetés, amely felett már nem vonnak le betegbiztosítási járulékot. Ezekben az esetekben az új szövetségi idegenrendészeti törvény már felhatalmazza a munkaügyi hivatalt a letelepedési engedély kiállítására. (VG 2. old.)
