BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraszámolt eurócsatlakozás

2004. november 30. kedd, 08:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy évet csúszott, vagyis választások utánra, 2007-2008-ra várható a gazdaság helyrebillentése, a költségvetés stabilizálása - legalábbis ez szerepel a pénzügyi kormányzat programjában. A konvergenciaprogram Európai Uniónak szánt tervezete nem változtatott az euró bevezetésének időpontján, az maradt 2010. A csúszás egyrészt azzal magyarázható, hogy stabilizáló intézkedéseket nehéznek látszik a 2006-os választási évben bevezetni, másrészt az idei várakozásokat sem sikerült teljesíteni. Míg a korábbi terv idénre 4,6 százalékos áht-hánnyal számol, az új már 5,3 százalékkal, amiből az is következik, hogy jövőre már csak a GDP 4,7 százalékára csökken a deficit az eredetileg várt 4,1 százalék helyett, és bár a következő években a tervezettnél picivel nagyobb hiánycsökkentés jön, a hiány mégis nagyobb marad a vártnál. (Nszab, 1., 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet