További szigorításokat tervez a pénzmosás elleni küzdelemben az Európai Unió. A most folyó egyeztetések szerint 15 ezer euró (3,75 millió forint) feletti készpénzfizetéskor minden szakmára és szolgáltatásra kiterjesztenék a bejelentési kötelezettséget. A Magyar Hírlap úgy tudja, az uniós munkacsoport őszre készül el az erre vonatkozó előterjesztéssel, amit sürgősséggel fogadtatna el az Európai Parlamenttel, és ezt követően a tagországoknak 12 hónapjuk lenne arra, hogy bevezessék a szigorításokat. Ma a pénzügyi szolgáltatóknak, az ügyvédeknek és a műtárgykereskedőknek kell jelenteniük a nagy értékű, kétmillió forintot (8 ezer eurót) meghaladó készpénzes tranzakciókat, de a magyar rendőrség már most is csak nehezen tudja feldolgozni a nagy számú bejelentést. Tavaly egyébként összesen 13 ezer ilyen bejelentés jött, és hétből lett büntetőügy, míg idén eddig 8 ezerszer jelentettek. (MH, 9. old.)
