BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU-ban is jól jöhet az utasbiztosítás

A biztosítók szerint hiába használhatják ki az EU területén kalandozó magyarok a tb által finanszírozott ellátásokat egy esetleges baleset bekövetkeztekor, az utasbiztosítás nagyobb és egyszerűbb védelmet jelenthet.

2004. április 21. szerda, 11:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt évben a magyar polgárok által abszolvált 10-12 millió külföldi látogatás közül csak mintegy kétmillió esetben kötöttek utazási biztosítást, ebből a piacon jelen lévő 9 társaságnak összesen mintegy 6,5 milliárd forintnyi díjbevétele keletkezett - derült ki a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) tájékoztatóján.
A piaci biztosítók az idén nem vagy csak kismértékben emelték díjaikat, ami jelentős részben annak tudható be, hogy felerősödtek azok a nézetek, melyek szerint az uniós csatlakozás után nem szükséges biztosítást kötni, hiszen a társadalombiztosítási védelem az egész EU területén érvényes lesz.

Ezzel kapcsolatban a Mabisznál elhangzott, hogy az unióban az igen bonyolult azonosítás után is csak olyan védelem illeti meg a magyar turistákat, amelyet az adott ország állami társadalombiztosításában résztvevőket megilleti. Ez az esetek többségében önrészhez és egyéb, a szolgáltatást igénybe vevő által fizetendő térítéshez köti a kezelést, ráadásul az ellátás csak azokban az egészségügyi intézményekben vehető igénybe, amelyek szerződtek az adott állam tb-rendszerével.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet