BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Majd a Külügy megoldja!

A Külügyminisztérium Integrációs és Külgazdasági Államtitkárságán fog elindulni május elsején a Solvit-rendszer, mely az állampolgárok és cégek más országok hatóságaival szemben felmerült problémáit van hivatott rendezni az Európai Unió tagállamai között - hangzott el a Miniszterelnöki Hivatal uniós háttérbeszélgetésén.

2004. március 31. szerda, 10:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az informális vitarendezési mechanizmus a közösség állampolgárok, illetve cégek más tagállamok hatóságaival szembeni problémáit segít megoldani. A rendszer viszonylag friss, hisz az Unióban is csak 2002 júniusában indult el; 2003 végéig összesen 300 eset megoldásában működött közre. Várható azonban, hogy az új tagállamok megjelenésével és az ismertség növekedésével dinamikusan bővül majd a megkeresések száma is.

Az EU tapasztalatai szerint elsősorban magánszemélyek veszik igénybe a szolgáltatást, főleg diplomaelismerés, illetve szociális rendszerek koordinációja témakörökben. A cégek általában a szabad áruáramlás kapcsán fordulnak a Solvit rendszerhez. A rendszer hatékonyságát van hivatva növelni, hogy az egyes országok Solvit-hatóságai egy másik ország megkeresésére 10 héten belül kötelesek érdemben válaszolni, igaz ez 4 héttel meghosszabbítható. A felmerült problémás esetek 80 százalékát sikerült eddig megoldani.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet