BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Helmut Kohl Németországot bírálja a stabilitási paktum miatt

Tíz év múlva Londonban és Zürichben is euróval fizetnek majd - jósolta Helmuth Kohl volt német szövetségi kancellár, aki a Hypothekenbank in Essen nemzetközi road-show-jának vendégeként tartott előadást Budapesten.

2004. január 14. szerda, 09:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kohl komoly bírálatot fogalmazott meg azon országokkal - így saját kormányával szemben is, akik - mint mondta - kormányzati manipulációk érdekében feláldoznák az európai stabilitási paktumot. Az európai bővítéssel kapcsolatban a volt kancellár kifejtette: csak akkor van remény a közös Európa sikerének, ha tagjai elfelejtik az önzést: "a heringkvóták felosztását nem lehet összevetni a kontinens jövőjével". Kohl reményének adott hangot, hogy a most megszületett nemzedék számára már legalább olyan érthetetlenek lesznek a közös Európa kialakulását jelenleg kísérő viták, mint a mi számunkra - mondjuk - a perzsa háborúk logikája.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet