BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem épít több széltornyot az E.On

2004. november 26. péntek, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magas beruházási költségek és a lassú megtérülés miatt egyelőre nem tervezi újabb szélerőművek létesítését az E.On Hungária Rt. Egy húsz toronyból álló erőmű építése 3-4 milliárd forintba kerül, a szélerőművi villanytermelés önköltsége pedig kétszerese a piaci árnak. Hazánkban hat szélturbina működik, ebből a kulcsit és a két mosonszolnokit az E.On építette. (VG 8. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet