BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lesz a banán?

A hazai banánárak érezhetően emelkedtek decemberben, miután az itteni nagykereskedők májustól élő, kedvezményes vámú importkerete a főidény elejére kimerült. Jövőre nőnek a kontingensek - írja a Világgazdaság.

2004. december 28. kedd, 11:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyarországi banánforgalom a mostani főidényben legalább 20-25 százalékkal kisebb a múlt évinél Morócz Tibor, a hazai szakszövetség elnöke, egyben a Mota Kft. ügyvezető igazgatójának becslése szerint. Egyrészt csökkent a kínálat, másrészt közel 30 százalékkal drágult a déligyümölcs. A kilogrammonkénti fogyasztói árszint december közepére megközelítette a 300 forintot. Az ok: májustól nálunk is az EU – tarifákon és kvótákon alapuló – vegyes banánbehozatali rendszere van érvényben, s e szerint a hazai importőrök a hátralevő hónapokra megközelítőleg csak a 70 ezer tonna körüli éves hazai fogyasztás 10 százalékáig kapnak kedvezményes vámú keretet. (VG. 8. oldal)

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet