Nem lesz több elbocsátás az április 8-a óta felszámolás alatt álló Parmalat Hungária Rt.-nél, ha pedig a cég vesztesége év végéig 100 millió forint alá megy, a dolgozók prémiumot is vihetnek haza - jelentette be tegnap Somogyi Ferenc felszámolóbiztos. A cégtől eddig 130 embert kellett elküldeni, ők megkapták minden törvényes járandóságukat. A székesfehérvári gyárban egyébként folyamatosan nő a termelés, az április eleji, napi 70 ezer után most már több mint 100 ezer liter tejet dolgoznak fel, rendben fizetnek a beszállítóknak, és a tervek szerint a felszámolás kezdetétől év végéig 5 milliárd forint árbevételt teljesítenek, miközben felére csökkentik a felszámolás előtti három hónapban keletkezett, 600 millió forintos adósságot is. A cég terheinek további csökkentése érdekében eladják a termeléssel szorosan összefüggő vállalati ingatlanokat, köztük a bérbe adott tatabányai tejüzemet is. Somogyi Ferenc úgy vélte, 2005 a megerősödés éve lesz a Parmalat Hungária Rt.-nél, és az üzem 2006-ra kerül eladósorba. (NSZ, 10. old.)
