BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európát támadják a tüntetők

Minden jel arra utal, hogy az iszlám országok vezetői nemcsak hogy eltűrik, de hallgatólagosan támogatják is az Európa-ellenessé fajuló tüntetéssorozatot a muzulmán világban.

2006. február 8. szerda, 09:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tüntetések voltak a pakisztáni Pesavarban, Indonéziában és a gázai övezetben, Egyiptomban, a Fülöp-szigeteken, Jemenben, Dzsibutiban, Azerbajdzsánban és Nigerben is. Újabb halálos áldozatok is voltak: négy afgánt a helyi rendőrök lőttek le Majmanában, amikor azok egy nagyobb csoport részeként a helyi NATO-támaszpontot megtámadták. Megsebesült öt norvég és két finn katona a tüntetők által dobált kövektől és gránátok robbanásától. A törökországi Trabzonban a hét végén egy 60 éves olasz papot szúrt le egy 19 éves fiatalember, Allah akbár!, azaz Isten a legnagyobb! felkiáltással. Dánia a támadások fő célpontja. Erre válaszul üzenetet intézett a muzulmán világhoz tegnap az észak-európai ország miniszterelnöke. A CNN hírtelevízió egyenesben közvetítette Anders Fogh Rasmussen meglehetősen kétségbeesett felhívását, amelyben az erőszak és a dánellenes támadások abbahagyására szólított fel. Szerinte a támadássorozat aránytalan és irracionális. Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vallási és politikai vezetője kedden közölte: a Mohamed prófétáról készült karikatúrák megjelentetése a nyugati sajtóban „cionista összeesküvés” volt, amelyet a Hamász palesztin választási győzelme miatti izraeli harag váltott ki. Irán legnagyobb példányszámú napilapja versenyt hirdetett: komoly pénzdíjjal jutalmazza a holokausztot legeredetibb módon kigúnyoló karikatúrákat.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet