Az ukrán ellenzék által létrehozott nemzeti megmentés bizottsága tegnap bejelentette: kivonul a tárgyalási folyamatból és ismét blokád alá veszi a kormányzati szerveket. Viktor Juscsenko kampányfőnöke, Olekszandr Zincsenko szerint ugyanis a hatalom képviselői arra használták fel a tárgyalási folyamatot, hogy elaltassák az ellenzék éberségét, és bebizonyítsák, hogy Viktor Janukovicsot választották meg elnöknek, és előkészítsék az ennek megfelelő döntéseket.(Nszab, 1., 2.; old.)
