Magyarországon és Lengyelországban kívánja gyártatni tévékészülékeit a kínai kézbe került Schneider Electric - jelentette be Felipe Suen, a TCL International Holdings Ltd. vezérigazgatója. A hongkongi tőzsdén bejegyzett, évi 3,9 milliárd eurós forgalmú cég 2002-ben szerezte meg a csődbe ment Schneidert, és múlt héten jelentette be, hogy leállítja a televízió-gyártást a Bajorországban lévő türkheimi telephelyen, ahol terjesztő központot alakít ki. A leállás körülbelül félszáz munkahelyet érint a 110-ből. A termelés áthelyezése a tervek szerint jövő januárban indul. (NSZ, 15. old.)
