Leonyid Kucsma távozó ukrán államfő tegnap este bejelentette: egy ismételt elnökválasztással szeretné megoldani az országban kialakult válságot. Mint mondta: ha békét, és megegyezést akarunk, ha demokratikus társadalmat kívánunk építeni, akkor rendezzünk új választást. Közben Viktor Janukovics kormányfő, a hatalom győztesnek kihirdetett elnökjelöltje kijelentette: beleegyezik abba, hogy ismét választásokat tartsanak abban a két megyében, ahol állítólag a legnagyobb csalások történtek.(Nszab, 1., 2. old., NSZ 1., 2. old.)
