Az elmúlt években Szlovákia felé fordult a Samsung figyelme. A dél-koreai vállalat a rendszerváltás óta több mint 23 milliárd forintot fektetett be hazánkban, s további milliárdos fejlesztésekre készül. A Samsung Electronics Magyar Rt. elnöke interjút adott a Világgazdaságnak. Kju Dam Cso elmondta: a jászfényszarui, a gödi és a szigetszentmiklósi üzem összesen több mint 300 milliárd forintos forgalmat bonyolít, az alkalmazottak létszáma meghaladja a 3 ezret. A jászfényszarui gyár belátható időn belül teljesen áttér a projektoros és folyadékkristályos televíziók összeszerelésére. A három-négy éve működő kutatás-fejlesztési részlegben jelenleg 30 fő dolgozik. A tervek szerint hazánkba kerül az európai formatervezés is. (VG 7. old.)
