Decemberben indulhat a termelés a TVK új, Olefin-2 üzeme. A társaság utolsó egysége már elkészült és megkezdődött az üzembe helyezés is. Az átadással jelentősen megnő a vállalat vegyiparibenzin-felhasználása. A TVK fontos társaság többségi tulajdonosának, a Molnak, mert ide tudja legjobb feltételek mellett eladni vegyipari benzinjét. Az olajvállalatnak sok szinergiát hozhat az etiléngyártó teljes beolvasztása, főleg, ha sikerül megszerezni az INA többségét vagy partnerséget kialakítani a szerb NIS olajtársasággal. A TVK 15,4 százaléka az osztrák CE Oil and Gas birtokában van. Az osztrák befektető vevőt keres a pakettre, de még nem tudni, hogy az a Mol lesz-e, vagy pedig egy újabb pénzügyi befektető. (VG 17. old., NG 11. old.)
